Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plas sherri mes infermierëve, njëri prej tyre nuk pranon që të bëjë vaksinën anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

745ac062949dbb248ef80e8357bd793d

Një konflikt mes infermierëve ka përfunduar në dhunë fizike, pasi njëri prej tyre nuk pranonte që të bënte vaksinën anti-Covid.

Ngjarja ndodhi në Itali, në në qendrën e mbledhjes së Casa della Salute dell’Asl në Cigliano, në provincën e Vercelli.

Dy nga infermierët ishin në favor të vaksinës, ndërsa njëri prej tyre doli kundër, shkruajnë mediat italiane.

Policia ndërhyri për të qetësuar edhe burrin e infermieres, i cili ishte thirrur nga gruaja për të dalë në mbrojtje të saj.

Të dy kolegët u përpoqën me fjalë ta bindnin gruan të vaksinohej kundër Covid, por jo nuk pranoi dhe u zemërua deri në pikën që kërkoi ndihmë nga burri i saj.

Burri e kishte mbrojtur gruan e tij dhe kishte filluar një diskutim të nxehtë me dy kolegët e saj që ishin në favor të vaksinës. Në fund ai u denoncua nga dy infermierët për ndërprerje të shërbimit publik.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img