Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plas ne “Shock”, Andi Bushati thotë se e censuroi Euronews: Meta bën fushatë me banditë (VIDEO- DEBATI ME MODERATOREN)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c088eb7bd048403c0dc67cc23f6a5290

Një debat i fortë ka “plasur” në emisionin “Shock” në Euronews Albania, ku analisti Andi Bushati ka akuzuar këtë televizion se e kanë censuruar.

Sipas tij, censurimi qëndronte te titulli i emisionit, ku Bushati kishte sugjeruar “Meta bën fushatë me banditë”, ndërkohë që emisioni u hap me titullin “Fushatë me banditë”.

Por moderatorja Bruna Çifligu e ka kudnërshtuar, duke i thënë se Euronews Albania njihet për ruajtjen e standardit, paanshmërisë dhe besueshmërisë, duke e ftuar edeh Bushatin ta respektonte këtë standard.

Këtu erdhi edhe përplasja mes të dyve, të cilën të plotë mund ta ndiqni në videon e shkëputur nga emisioni Shock:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img