Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PLAS në PS/ Dritan Leli refuzon të kandidojë për deputet, nuk pranon të dorëhiqet nga posti i kryetarit të bashkisë Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

902d7143e4e3718bac91b52cb2b07764

Dritan Leli nuk pranon të japë dorëheqjen si kryetar bashkie i Vlorës për të kandiduar si deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Burime për mediat bëjnë me dije se Leli ka refuzuar propozimin e Ramës, duke insistuar të qëndrojë në krye të bashkisë.

Kujtojmë se edhe deputeti i elbasanit Musa Ulqini refuzoi të kandidonte sërish, pasi nuk ishte i kënaqur me vednin që kryeministri Rama i dha në listë.

Ditën e sotme Rama njoftoi edhe largimin e Eglantina Gjermenit, e cila nuk do të kandidojë në listat e PS.

Gjatë javës që lamë pas largimin nga politika e kanë njoftuar edhe disa figura të tjera të rëndësishme si Vasilika Hysi, Besnik Bare dhe Sadri Vorpsi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img