Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Plas në emision / Fevziu bashkon Kryemadhin e Bashën: Të gjithë në front kundër krimit dhe Edi Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një format të pazakontë, drejtuesi i emisionit “Opinion’, Blendi Fevziu ka bërë bashkë krerët e dy partive opozitare, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, duke i vënë në sinkron për t’u koordinuar “kundër qeverisë, Edi Ramës dhe lidhjeve të tij me kimin”, sipas dy krerëve të LSI dhe PD.

“Ku do konsistojë? Çfarë bashkëpunimi do keni”, i ka pyetur Blendi Fevziu, ndërsa si Basha dhe Kryemadhi kanë qenë në sikron të plotë duke thënë se rreziku më i madh i vendit është Edi Rama.

Basha e Kryemadhi duket se kanë rënë dakort të bashkohen në një “front kombëtar kundër krimit dhe Edi Ramës”.

Basha:

Pozicioni ynë varet nga raporti me qytetarët. Ne e kemi nisur këtë betejë në vitin 2013. E kemi vijuar me frontin kundër drogës, dekriminalizimin e deri te çadra e lirisë. U mbyll me izolimin e Partisë Demokratike nga indiferenca dhe budallalëku. Po flas për mediat, për qytetarët, shoqërinë civile që duhet të bashkohen se për ndryshe vendi do shkojë në një situatë katastrofike.

Përgjegjësia tonë është t’i themi gjërat troç dhe të tregojmë me gisht përgjegjësin e vetëm që është Edi Rama. Më vjen mirë që në këtë llogore është edhe Monika Kryemadhi, kjo nuk është llogore politike, kjo është llogore për Shqipërinë. Unë kam folur me emra. Ky është Edi Rama të mërkurën hedh cuba kundër opozitës. Megjithatë ne nuk jemi këtu për të qarë hallin tonë por për ata që nuk flasin dot. Ata që zëri i tyre nuk dëgjohet sepse krimi ka kapur edhe mediat.

Kryemadhi:

Edi Rama është sot rreziku më i madh kombëtar. Ne nuk kemi përdorur kurrë banda për të marrë pushtetin, kush do i përdorë. Kam një foto këtu, Edi Rama ka dalë foto me 8 veta, të tetë ata janë në kërkim nga policia. Po kwrcwnohen qytetarwt, po u marrin pronat, po i marrin fwmijwt. Tw gjithw do bashkwpunojmw kundwr kirmit nw njw front tw hapur.

Më shumë

spot_img