Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plas debati në Këshillin e Integrimit, Hysi i kthehet Hajdarit: Nuk ke eksperiencë! Deputetja: Më ofenduat!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

edb6be870643cc7ac6788756f4e3c976

Ditën e sotme është organizuar një mbledhje e Këshillit Kombëtar të Integrimit ku ka pasur edhe debate.

Kryetarja e mbledhjes Rudina Hajdari dhe deputetja Vasilika Hysi, e cila ishte si përfaqësuese e Kuvendit, patën disa replika me njëra tjetrën.

Gjatë mbledhjes, Rudina Hajdari u shpreh se janë bërë hapa pas në procesin e integrimit në BE, por kjo deklaratë nuk është pranuar nga Hysi, e cila i ka vënë në dukje mungesën e eksperiencës.

“Ky Këshill duhet të mbajë atë profil përtej interesave partiake. Ndoshta duke qenë deputete e ere, nuk është e familjarizuar me rolin dhe detyrat që ka ky këshill, por kjo nuk do të thotë që duhet abuzuar me këtë Këshill”,- tha Hysi.

Si duket një deklarartë e tillë nuk i ka pëlqyer aspak Rudina Hajdarit, e cila e ka marrë si ofendim.

“Vlerësoj eksperiencë, por kjo nuk do të thotë që një eksperienca e gjatë ka rezultate. E rëndësishme është që të mos ofendojmë, dhe ju më ofenduat për mungesë eksperiencë. Kështu kam zgjedhur unë që ta bëj roli tim, i dëgjoj të gjitha, i mirëpres të gjitha komentet, qoftë edhe ato ofenduese”,- tha Hajdari.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img