Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Plani i PD është i dobët si Basha”, kryedemokrati sulmon Ramën: Në 25 prill ai do humbë, shqiptarët do fitojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

812c599b5346beba51a6c4839bf9c47e

Kreu i PD Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama, i cili më herët u shpreh se plani ekonomik i PD është “i dobët dhe pa shtyllë kurrizore.”

Sipas Bashës, me planin e PD do të fitojnë të gjithë shqiptarët dhe i vetmi që do të humbë është Edi Rama.

“Orë të tëra sulme ndaj opozitës, sulme ndaj gazetarëve, sulme ndaj ambasadorëve, sulme ndaj BE-së, sulme ndaj çdokujt, ne kemi vite që përgatisim ofertën tonë për shqiptarët. Jo premtime. Unë nuk bëj premtime. PD nuk bën premtime. Ky që është shpalosur është një plan pune konkret, të realizuar. Jo vetëm premtime boshe e të pambajtura që janë epitafi i qeverisjes 8-vjeçare, të dështuar të qytetarit të mërzitur nga ky plan.

Me këtë plan fitojnë shqiptarët. Me këtë plan fiton rinia. Me këtë plan fitojnë pensionistët, fiton shtresa e mesme, fitojnë fermerët, fitojnë profesionistët. Fitojnë mësuesit dhe pedagogët, stafi mjekësor, nga infermierët te sanitarët, te mjekët dhe farmacistët. Fiton Shqipëria, fitojnë të gjithë. Vetëm njëri nuk fiton. Me këtë plan humb Edi Rama”, tha Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img