Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Plani i frikshëm i PD për bllokimin e zgjedhjve, zv.ambasadorja e SHBA i shkon në zyrë Bashës

spot_img

Lajme të ngjashëm

3ca307b25ce03c87ccebb6ff76fb51ee

Përfaqësuesja e SHBA-ve në Shqipëri, zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones i është drejtuar selisë së PD, për një takim me kryedemokratin Lulzim Basha.

Takimi i Leyla Moses-Ones vjen një ditë pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zhvillimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Pas këtij vendimi Basha u dha urdhër të qartë gjithë degëve që të mobilizohen me të gjitha mjetet për të bllokuar zgjedhjet.

Basha kërkoi përballje me policinë e shtetit si dhe theksoi që në çdo qendër votimi duhet të ketë nga dy persona, për ‘monitorim’.

Ndërkohë, aksioni opozitar vijon në të gjithë vendin me protesta dhe me thirrjet e qarta për bllokimin e zgjedhjeve.

 

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img