Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Plan i fshehtë Rama-Basha për të çuar për skrap LSI-në? Meta: U ndryshua Kushtetuta për ta asgjësuar, tani janë në një moment reflektimi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

I pyetur nëse ka patur një plan të fshehtë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për të çuar për “skrap” LSI-në, Presidenti Ilir Meta u përgjigj se dëmtimi i LSI-së ka ardhur fillimisht nga vendimet që ka marrë vetë ajo parti, por edhe është bërë një ndryshim në Kushtetutë vetëm për ta asgjësuar LSI-në.

Sipas tij, është Është shumë e vështirë të marrësh vota kur u kërkon qytetarëve që të votojnë kur kandidati për kryeministër është nga një parti tjetër.

Plan të fshehtë Rama-Basha për të cuar për skrap LSI?

Meta: Nëse LSI është dëmtuar, kjo ka ardhur prej vetë LSI-së, për arsye sepse ka marrë disa vendime tepër të gabuara, siç ishte bashkimi në një inicivativë që nuk i takonte, për lënien e mandateve. U ndryshua Kushtetuta për të asgjesuar për LSI-në. Është shumë e vështirë të marrësh vota kur thua që “votoni për një kandidat tjetër për kryeministër”. Njerëzit duan alternativë, por është një moment reflektimi edhe për ata.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img