Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Plagosja e policëve në Mamurras, arrestohen edhe dy të tjerë, mes tyre vëllai i Nikoll Fufit (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Efektivët e repartit “Shqiponja” kanë bërë të mundur sot pasdite arrestimin dhe shoqërimin në komisariat edhe të dy personave të tjerë që mund të kenë lidhje me ngjarjen e sotme në Mamurras.

Të shoqëruar janë Alfred Prenga dhe Gjon Fufi. Ky i fundit është vëllai i të plagosurit Nikoll Vorfi (Fufi). Këta persona janë shoqëruar nga ambientet e Spitalit të Traumës në Tiranë dhe dyshohet se kanë dijeni për ngjarjen në fjalë.

Mesditën e sotme mbetën të plagosur policët Ilir Zeka dhe Flamur Lleja, si dhe Nikoll Fufi, pas një përplasje që ata patën me efektivët e patrullës. Në një njoftim zyrtar policia tha se ishte David Magani ai që plagosi kolegët e tij pa dashje me armën e shërbimit.

Më shumë
spot_img
spot_img