Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plagosja e dy vëllezërve në Shkodër, autori i qëlloi me kallash, ata iu përgjigjën me pistoletë (DETAJET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8220b2d40b28c7dc320636960b88a47c

Detaje të reja janë zbuluar nga konflikti me armë zjarri në Shkodër, ku mbetën të plagosur dy vëllezërit Hoten dhe Marjan Doci.

Policia ka shpallur në kërkim Besim Perkolën, i cili është autori i ngjarjes. 

Konflikti ka nisur në një nga lokalet në fshatin Bardhaj. Më pas Besim Përkola është larguar nga lokali ka marrë armën për t’u bërë pritë dy vëllezërve që po ktheheshin në shtëpi.

Burime bëjnë me dije se dy vëllezërit u janë përgjigjur të shtënave me një armë zjarri pistoletë.

Në lidhje me ngjarjen, policia ka ndaluar edhe dy vëllezërit, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Vihen në pranga dy vëllezërit Doçaj që mbetën të plagosur mbrëmjen e djeshme gjatë një konflikti me armë zjarri.

Shpallet në kërkim autori i plagosjes së dyfishtë me armë zjarri.

Në vijim të veprimeve për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Bardhaj, në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve M. D., 26 vjeç dhe H. D., 31 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Shkodër, si dhe u shpall në kërkim shtetasi B. P., 29 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, Shkodër.

Nga veprimet hetimore rezultoi se:

Më datën 20.03.2021 rreth orës 19.30, në fshatin Bardhaj Shkodër, gjatë një konflikti për motive të dobëta shtetasit M. D. dhe H. D. kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit B. P. i cili i është kundërpërgjigjur duke qëlluar me armë zjarri automatik, ku për pasojë mbetën të plagosur jashtë rrezikut për jetën dy vëllezërit ndërsa shtetasi B.P., u largua nga vendi i ngjarjes dhe u shpall në kërkim.

Vijon puna intensive për kapjen e shtetasit B.P.

Në vendin e ngjarjes janë sekuestruar prova materiale që shërbejnë për dokumentimin e plotë të ngjarjes si dhe mjeti tip Audi, i shtetasit M.D.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër në ngarkim të shtetasve M. D. dhe H. D. për veprat penale “Vrasje me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”, si dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”, ndërsa për shtetasin B. P. për veprat penale të “Vrasje në rrethana cilësuese, e mbetur në tentativë”, dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img