Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Plagosja e 29 vjeçarit, reagon Ministria e Shëndetësisë: Mjekët i nxorrën cifla nga mjetet piroteknike

spot_img

Lajme të ngjashëm

947dfb20a6a19b32749130e2873be199

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas lajmit se një i ri protestues është plagosur nga plumbat e policisë.

Nëpërmjet një sqarimi publik, Ministria e Shëndetësisë ka treguar se 29 vjeçari Ened Bostani ka marrur ndihmën e duhur mjekësore në Spitalin Universitar të Traumës.

Sipas ekzaminimeve të kryera rezulton se plaga e marrë është shkaktuar nga mjetet piroteknike.

Ministria Shëndetësisë bën të ditur se i riu është në gjëndje të mirë shëndetësore.

Sqarimi i plotë:

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se qytetari me inicialet E.B., 29 vjeç, i lënduar gjatë protestës ka marrë ndihmën e duhur mjekësore në spitalin Universitar të Traumës. Nga ekzaminimet e kryera, përkatësisht radiografia e kërcirit dhe këmbës, rezulton normale, pa dëmtime të strukturave. Nga plaga e marrë, mjekët kanë nxjerrë cifla mjetesh piroteknike. Aktualisht 29 vjeçari ka përfunduar trajtimin dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Më shumë

spot_img