Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Plagosi me thikë 17 vjeçarin para disa ditësh, vetëdorëzohet në polici adoleshenti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mësohet se shtetasi 16 vjeçar me inicialet T.R banues në Tiranë, është vetëdorëzuar në Polici pas pasi më 6 gusht kishte plagosur me thikë shtetasi O.T. 17 vjeç.

Sipas njoftimit të Policisë, bëhet me dije se si rezultat i kontrolleve të shumta të kryera nga efektivët, në mesditën e sotme 16 vjeçari është vetëdorëzuar në ambientet e Komisariatit Nr.2.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Zbardhet ngjarja e ndodhur  mbrëmjen e datës 6 gusht, në rrugën “Vaso Pasha”, ku pas një konflikti u plagos me thikë shtetasi O.T, 17 vjeç, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin ushtarak.

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera nga grupi hetimor dhe pas këqyrjes së pamjeve filmike të siguruara nga kamerat  përreth ambientit ku ka ndodhur ngjarja, u bë i mundur  identifikimi dhe shpallja në kërkim e shtetasit T.R, 16 vjeç, banues në Tiranë, si autor i dyshuar për veprën penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë .

Si rezultat i kontrolleve të shumta të kryera për gjetjen e tij dhe bashkëpunimit me familjarët, mesditën e sotme  16-vjeçari është vetëdorëzuar  në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 Tiranë, ku dhe u bë ndalimi i tij, sepse pas një konflikti për motive të dobëta ka tentuar te vrasë me thikë shtetasin O.T.

Materialet hetimore shtesë do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë.

Më shumë


spot_img

spot_img