Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Plagosi me armë dy 24-vjeçarët mbrëmë në Shkodër, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1a3af21dae62290e186de7e5feaefecd

Policia ka shpallur në kërkim autorin e plagosjes së dy të rinjve në Shkodër, Erison Gjeka dhe Ndue Mali, mbrëmjen e djeshme, pas një sherri mes tyre.

Në kërkim është shpallur Enton Dushaj 35-vjeç.

“Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i kësaj ngjarje. Nga strukturat e DVP Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit të shpejtë dhe si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e datës 25.08.2020, u bë e mundur zbardhja e ngjarjes, identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit E. D., 35 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Ky shtetas gjatë një konflikti të çastit, ka qëlluar me armë zjarri duke i plagosur në këmbë, shtetasit E. Gj., 24 vjeç, banues në fshatin Bradhaj, Shkodër, dhe N. M., 24 vjeç, banues në Shkodër, të cilët pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Shkodër janë larguar për në banesë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Armëmbajtja pa leje”, njofton policia.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/shenjester-e-atentatit-mafioz-ne-shkoder-kush-jane-dy-24-vjecaret-e-plagosur-emrat-218256 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img