Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Plagosi me armë 35-vjeçarin në Sarandë, lihet në burg autori (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditë më parë u përplasën me armë në shëtitoren e Sarandës 6 persona, ku mbeti i plagosur rëndë 35-vjeçari Fisnik Musa.

Gjykata e Sarandes ka caktuar sot masën e sigurise “Arrest ne burg” për Renald Cenajn, i cili i arrestua pasi akuzohet për plagosjen me armë të shtetasit Fisnik Musa.

 Ai akuzohet për “plagosje të rëndë me dashje”, “mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit”, “prodhim dhe shitje të lëndeve narkotike”.

Cenaj dyshohet si autor i plagosjes me armë të 35-vjecarit Fisnik Musa, i cili u largua nga vendi i ngjarjes dhe i kap më pas në Fier.

Pas kontrollit të policisë në banesën e Cenajt u gjet edhe lënde narkotike.

Ngjarja:

Përplasja me armë zjarri ndodhi disa ditë më parë në shëtitoren e qytetit të Sarandës, ku pas një shkembimi zjarri me 6 personash, 3 u plagosën. Në pranga përfundoi Renald Cenaj, ndërsa janë ende në kërkim A.Q dhe D.M.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img