Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Plagosi dajë e nip në Mamurras, Gjykata e Kurbinit lë në burg autorin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60634956f1d126ad628344a3c9c9ca1e

Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg Aurel Shurbin, i cili plagosi me kallashnikov Agron Memën dhe nipin e tij Klevis Lekën në Mamurras.

Aurel Shurbi u vetëdorëzua në polici pasi ishte në pamundësi për t’u larguar, ndërsa iu gjet edhe arma me të cilën plagosi daj e nip.

26 vjeçari në Gjykatë ka deklaruar se ka patur konflikt të mëparshëm me 29 vjeçarin Klevis Leka, ndërsa shtoi se ka qëlluar pasi Klevisi e ka provokuar.

Gjykata e Kurbinit ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg pa afat” për 26 vjeçarin, ndërsa dy të plagosurit janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe jashtë rrezikut për jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img