Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Plagosi 5 persona në një xhami në Tiranë, Gjykatë merr vendimin për Rudolf Nikollajn

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest me burg” për Rudolf Nikollajn, i cili pak ditë më parë plagosi 5 persona, jashtë dhe brenda xhamisë “Dine Hoxha” te “Rruga e Kavajës”.

Edhe një herë para togave të zeza ai është shprehur se krimin e ka bërë pasi disa besimtarët myslimanë e përndiqnin.

“Jam përndjekur për 1 vit, i njoh me fytyrë ata që më kanë përndjekur”, mësohet të ketë thënë ai.

Në lidhje me problemet mendore ai ka thënë se ka qëndruar tre javë në spital më pas ka marrë ilaçe dhe ka dalë.

Kujtojmë që pak ditë më parë Rudolf Nikollaj, ka plagosur me thikë 5 persona, disa qytetarë që ishin jashtë por edhe brenda  xhamisë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img