Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Plagosën me thikë italianin, Gjykata jep dënimin e rëndë për tre shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a5ab17495eff5e269e8eeff654b198e5

Tre shqiptarë të cilët 10 vite më parë plagosën me thikë një italian kanë marrë dënimin nga drejtësia Italiane.

Mediat italiane bëjnë me dije se njëri është dënuar me 10 vite burg, ndërsa dy të tjerët janë dënuar me 9 vite burg, të akuzuar për tentativë vrasjeje.

Ngjarja ka ndodhur më 11 mars të vitit 2010, ku pas një debati me një 22 vjeçar dhe një shqiptari me inicialet M.M., në atë kohë 19 vjeç. Në sherr janë përfshirë edhe dy shqiptarë të tjerë të cilët atë kohë ishin 20 vjeç.

Në kulmin e debatit, ka ndërhyrë edhe babai i M. M.  i cili nxori një thikë dhe e goditi disa herë 22-vjeçarin. Fatmirësisht 22-vjeçari arriti të mbijetonte plagëve të marra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img