Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Plagosën me armë zjarri Johan Muçllarin në Pogradec, arrestohet pas dy muajsh 22-vjeçari, një tjetër ende në kërkim (Emri)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka rënë në prangat e policisë një 22-vjeçar, pasi akuzohet për tentativën e vrasjes ndaj Johan Muçllarit, të cilit iu bë atentat më 25 prill të 2022.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Griseld Maxhari, 22 vjeç, banues në Pogradec.

albsig

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec, me vendimin e datës 29.04.2022, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me dashje” kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë; “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”; “Prishja e qetësisë publike”.

Kujtojmë se, më datë 25.04.2022, në qytetin e Pogradecit, 22-vjeçari në bashkëpunim me Firdeus Berberi (i shpallur në kërkim) tentuan të vrisnin me armë zjarri tip pistoletë shtetasin Johan Muçllari, banues në Pogradec

Njoftimi I policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë ekzekutimin e vendimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për ndalimin e shtetasit në kërkim G. M., 22 vjeç, banues në Pogradec.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec, me vendimin e datës 29.04.2022, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me dashje” kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë; “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”; “Prishja e qetësisë publike”.

Ndalimi i shtetasit G. M., lidhet me ngjarjen e ndodhur më datë 25.04.2022, në qytetin e Pogradecit, ku 22-vjeçari në bashkëpunim me shtetasin F. B., (i shpallur në kërkim) tentuan të vrisnin me armë zjarri tip pistoletë shtetasin J. M., 22 vjeç, banues në Pogradec

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img