Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Plagosën me armë dy të rinjtë te ish-Parku në Tiranë, Gjykata e Tiranës merr vendimin për autorët

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “arrest me burg” për Farjon Palushin dhe Daniel Manushin.

Farjon Palushi 27-vjeç dhe Daniel Manushi 27 vjeç akuzohen për plagosjen e dy të rinjve, Aleksandër Nikollën dhe Xhulio Velën, ngjarje e ndodhur 4 ditë më parë.

Personat në fjalë akuzohen për “vrasjes me dashje, mbetur në tentativë”. Ndërsa për të plagosurin Aleksandër Nikolla i arrestuar për moskallëzim krimi, gjykata vendosi masën e sigurisë detyrim paraqitje”.

Të rinjtë para togave të zeza janë shprehur se konflikti ka qenë për shkaqe banale. Njëri nga autorët është shprehur se arma e zjarrit nuk ishte e tyre por e kishin marrë nga personat me të cilët ishin zënë.

Kujtojmë që në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” me rrugën “Frosina Plaku”, Palushi me Manushi qëlluan me armë dhe lan të plagosur, Nikollën dhe Velën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img