Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Plagosen dy punëtorët e ndërtimit, procedohet drejtuesi teknik dhe adminsitratori i firmës në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy punëtorë janë aksidentuar gjatë kohës që ishin duke punuar në një pallat ndërtimi në Tiranë.

Shtetasit me iniciale A. L dhe R. P, kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Lidhur me këtë ngjarje Policia ka proceduar penalisht për shkelje të rregullave në punë, drejtuesin teknik të firmës, shtetasin E. Xh., 50 vjeç, si dhe administratorin shtetasin A. K., 43 vjeç.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” shtetasit E. Xh., 50 vjeç, me detyrë Drejtues teknik i një firme dhe A. K., 43 vjeç,(administratori i firmës) pasi në një pallat në ndërtim janë dëmtuar aksidentalisht në punë dy punëtorët A. L dhe R. P, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img