Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Plagosen dy persona gjatë një tentative për grabitje me armë në autostradë, mësohet si është gjendja e tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dcd5261ae2e227a19393821fd00b3121

Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një tentative për grabitje të armatosur në autostardën Prishtinë-Gjilan. Lajmi u konfirmua nga Policia e Kosovës.

Raportohet se personat e plagosur janë punonjës të një kompanie private të sigurisë, ku sipas kompanisë, këta punonjës janë jashtë rrezikut për jetën.

Të dyshuarit e ngjarjes nuk kanë mundur të kryejnë grabitjen dhe janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

“Bazuar në informacionet e para janë ngritur dyshimet se persona të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit që po kryente transportin e parave. Për pasojë, dy persona, pjesë e kompanisë që po kryente transportin, janë plagosur dhe të njëjtit janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim mjekësor”, thuhet në njoftimin e policisë, e cila është duke punuar për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img