Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Pjesmarrës në protestat për lirimin e Navalnyt, Rusia dëbon diplomatët e BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

717e2c85fcb8a9c81fa3c6d4ea73e996

Rusia ka dëbuar disa diplomatë nga BE pasi kanë marrë pjesë në protestat në mbështetje të Alexei Navalny.

Mediat e huaja bëjnë me dije se janë dëbuar disa diplomatë nga Gjermania, Suedia dhe Polonia për pjesëmarrjen në protesta në mbështetje të kritikut të Putinit.

Kujtojmë që pas arrestimit të Navalnë në Rusi shpërthyen protestat e dhunshme ku rreth 5000 protestues janë arrestaur.

Më shumë

spot_img
spot_img