Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

“Pjesë e trekëndëshit të Bermudës”, Ilir Meta i përgjgjet akuzave të Bashës: Kur shikoj këtë lidership, më rritet respekti për Ramiz Alinë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të kreydemokratit Lulzim Basha, pasi ky i fundit e ka quajtur pjesë të “trekëndëshit të Bermudës” së bashku me kryeministrin Rama dhe Sali Berishën.

AI u shpreh në Syri Tv se kur shikon këtë lidership, i rritet respekti për Ramiz Alinë. Meta tha se ka kërkuar të ketë gjithmonë zgjedhje gjithëpërfshirëse, ndërsa akuzoi Bashën se ka braktisur zgjehdjet dhe ka ndërruar bravat e selisë.

“Unë e kam thënë dhe po e them, nuk e kam menduar kurrë që Shqipëria do të arrinte në këtë farë derexheje. Më është rritur shumë respekti për Ramiz Alinë, kur shikoj lidershipin aktual. Ramiz Alia shtyu zgjedhjet që të hynte opoizta. Ndodhi ajo që ndodhi në 2 prill, mori përsipër dhe shpalli zgjedhjet e parakohshme. U zgjodh President, por kur fitoi pala tjetër i tha “merre edhe Presidentin”.

Sot kemi politikanë që akuzojnë Ilir Metën për tranzicionin, pse? Sepse Ilir Meta ka kërkuar të ketë zgjedhje gjithëpërfshirëse? Çfarë tranzicioni mor vëlla, vota! Nuk dua të marr pjesë në zgjedhje, braktis zgjedhjet, vendos brava. Ku jemi ne”, u shpreh Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img