Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Pjesë e një grupi kriminal, policia greke publikon emrat dhe fotot e shqiptarëve të arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

cbc091b3af6b37eb1cd9933163785636

Policia greke ka publikuar emrat dhe fotografitë e 14 të arrestuarve dhe 5 personave në kërkim, të kapur gjatë operacionit të 27 nëntorit.

Në këtë operacion u godit një grup kriminal që merrej me trafik dhe shpërndarje droge në Greqi, kryesisht në zonat e Alsos Filadelfias dhe Galatsit.

Mes të arrestuarve janë shqiptarët:

Viktorio Adrian Qytyku 26 vjeç

Elson Arben Hajredini 30 vjeç

Jorgaq Konstandin Careri 26 vjeç

Në kërkim janë shqiptarët:

Thoma Kosta Papa 30 vjeç

Mateo Riza Ntapelli 21 vjeç

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8_copy.jpg

9.jpg

Si rezultat i operacionit, grupit ju sekuestrua 10 kg marijuanë, 172 gram kokainë, 7 peshore, 2 pistoleta, 39 060 euro, 5 makina, 6 motorë dhe 36 celularë.

Më shumë

spot_img