Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pjesë e lëvizjes Gylen, Turqia dënon me 1406 vite burg ish-drejtuesin e televizionit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Turqia ka dënuar me 1406 vite burg Hidayet Karaca-n, ish drejtorin e televizionit “Samanyolu”, i cili akuzohet se është pjesë e lëvizjes së Gylenit.

Gjykata ka marrë parasysh kërkesën e prokurorisë për ta akuzuar Karaca-n për pjesëmarrje në lëvizjen e Gylenit, mashtrim në futboll dhe nxjerrje të sekretit shtetëror.

Të gjitha mediat e akuzuara sit ë lidhura me lëvizjen Gylen janë mbyllur, ndërkohë që gazetarët janë burgosur për shumë vite.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img