Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pjesë e koalicionit qeverisës? Reagon Pacolli: Ja si është e vërteta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

88574369a6be2b8bccb116e522fe03ac

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli reagon pas lajmeve se partia e tij është ofruar për të qenë pjesë e koalicionit qeverisës.

Pacolli thotë se kjo është e pavërtetë, ndërsa shprehet se ai e ka pranuar tashmë rezultatin zgjedhor dhe pret që zgjedhjet të çertifikohen sa më parë për të mundësuar krijimin e institucioneve të reja.

Reagimi i Pacollit:

Lajmet që po qarkullojnë në media për gjoja ofrimin e AKR, për të qenë pjesë e koalicionit qeverisës janë të pavërteta.

AKR ka pranuar rezultatin zgjedhor dhe vlerëson se procesi duhet të përmbyllet shpejt (zgjedhjet te çertifikohen dhe të krijohën institucionet të reja nga ata që e kanë këtë përgjegjësi).

AKR do të qëndron ne opozitë që nga fillimi!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img