Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Pjesë e ‘Gambinos’, shqiptari John Alite me bluzë me shqiponjë në protestën para Kongresit në SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

48c0ff2af5104b3904e6a70a33ef667f

Dikur pjesë e mafies italiane dhe i lidhur me familjen “Gambino”, të cilën e mposhti më vonë pasi bashkëpunoi me FBI-në, John Alite është një prej gangsterëve më të njohur shqiptar në botë.

Alite ka qenë dje mes protestuesve dhe mbështetësve të Presidentit Donald Trump, të cilët tentuan të bllokonin procesin e numërimit të votave në Kongresin Amerikan, për kalimin e presidencës te Joe Biden.

Gangsteri shqiptar shfaqet me një bluzë të kuqe me shqiponjë, mes protestuesve dhe shkrep foto me ta.

Si pasojë e përplasjave të dhunshme që u regjistruan dje para dhe brenda Kongresit, 4 qytetarë amerikanë humbën jetën. 1 grua e re u qëllua brenda godinës me një plumb në gjoks dhe ndërroi jetë në spital, ndërsa 3 persona të tjerë vdiqën për shkak të “urgjencave mjekësore”.

Screenshot_1.jpg
Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img