Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Lirohet nga qelia Astrit Avdyli që u arrestua gjatë operacionit ‘Volvo 4’ për laboratorin e drogës në Has

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lirohet nga qelia e burgut Astrit Avdyli, pjesë e bandës së Avdylajve të Shijakut, vëllai i Altin Avdylit i cilësuar si Niçja i Shijakut i skeduar në dosjen e bujshme 339. Të liruar janë dhe Jasin Kala dhe Denis Llaftiu.

Screenshot 40 2

Arsyeja është pasi atij i ka kaluar afati i paraburgimit. Ligji e parashikon 12 muaj paraburgimin ndërsa të liruarit kanë bërë 14 muaj paraburgim.

60ff1d5a15ec91

Avdyli u arrestua gjatë operacionit “Volvo 4” për laboratorin e kokainës që u gjet në Brenogë të Hasit, shkruan neësbomb.al. Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale “prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”dhe “krijimi i lehtësirave për marrjen dhe përdorimin e drogës”.

Për këto akuza ai është dënuar me 6.8 vite burg si dhe i është konfiskuar pasuria, ndërsa prej muajsh kërkon që të dalë nga qelia. Gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi” me mbikëqyrje policore 24 orë tek dera.

Deri më tani për këtë dosje janë ndërruar 3 trupa gjyqësore ndërsa prokuror është Vladimir Mara. Për Avdylin dhe 3 të tjerët çështja është ende në gjykim të shkallës së parë.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img