Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Pjerin Ndreu me kritika për buxhetin e 2022: Ndahet sipas humoreve të disa ministrave…(E PLOTË)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave ka shprehur një sërë shqetësimesh dhe kritikash në lidhje me projekt-buxhetin e 2022.

Ai ka shprehur kritika në lidhje me shpërndarjen e fondeve për emergjencat për bashkitë e vendit.

“Tek emergjencat do shtoja që 4% duhet ti kalojnë si buxhet bashkive, jo 4% të fondit është përvaktur dhe një pjesë e këtyre u kalon bashkive, e një pjesë mbahet në formën e një granti për të cilën duhet të konkurojnë bashkitë.

Se ndodh ai fenomeni pastaj që ka ndodh gjithmonë merren këto pastaj e ndahen sipas humoreve të disa ministrave e ky është shqetësim për jo një ndarje të drejtë. 4% nëse nuk vijnë në buxhetin e bashkive kjo është në kundërshtim me ligjin për emergjencat civile, duhet rregulluar.

Vlerësimi i rriskut është një komponent që duhet marrë parasysh në ndarjen e fondit të emergjencave” tha Ndreu ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img