Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

“Piva disa herë drogë me ta”, motra e Ardit Hidës rrëfehet për vrasjen e 26-vjeçarit në Elbasan: Ata i treguan vëllait për videot që kishin bërë me mua

spot_img

Lajme të ngjashëm

Motra e Ardit Hidës, autorit të vrasjes së 26-vjeçarit Florenc Kovaçit, ka rrëfyer detaje për ngjarjen që tronditi Elbasanin 3 netë më parë.

Ajo ka thënë gjatë një interviste për “Fax news” se dy vëllezërit Kovaçi dhe vëllai i saj ishin konfliktuar edhe herë të tjera, ndërsa shtoi se ata i kishin treguar vëllait të saj për videot që kishin bërë me këtë të fundit.14-vjeçarja ka pohuar se ka konsumuar disa herë drogë me dy vëllezërit.

Ajo ka parë të gjithë ngjarjen e krimit, e cila thekson se vëllai i saj e goditi me thikë vetëm një herë nga krahu i zemrës Florenc Kovaçin, i cili sipas saj mbeti i shtrirë pa shenja jete në rrugë.

“Unë nuk e dëgjova familjen time dhe ikja nga shtëpia, ikja nga institucionet, pjesa e sherrit me vëllezërit Kovaci kishte ndodhur edhe më parë. Ata i thoshin vëllait se kemi mesazhe, kemi video. Ishin tek sporti i vjetër biseduam për pak minuta aty erdhi vëllai im, e shoh të inatosur dhe filluan ofendonin nga dy palët. Pjesë kur ndodhi sherri ishte edhe shoku i dy vëllezërve që u thotë çfarë ke me motrën time.

Vëllai bën një hap pas dhe nxjerr thikën. Mikeli donte të ikte dhe punë sekondash e godet dhe ikin kurse Florenci ngel aty sepse Arditi e goditi nga krahu i zemrës. Pas ngjarjes më thotë vëllai shko në shtëpi i them gjyshes, kurse vëllai e kishte lënë Florenc Kovaçin tek pallati, shkoi e lau thikën e vendosi në vend të vet. Më pas Arditi mori në telefon mamin dhe i thotë cfarë kishte bërë.

Flemë gjithë natën dhe po prisnim policinë që ta merrte Arditin. Gjithçka që u bë u bë unë jam e vetëdijshme, më prek vetëm ajo e vëllait që jemi rrit por edhe ajo e personit që vdiq sepse e pashë me sytë e mi, edhe të plagosurin e pashë me sytë. Është e vërtetë që kam marrë lëndë narkotike me dy vëllezërit, më shumë kam përdorur me Mikel Kovaçin.

Në fillim preferova vet pastaj i thash boll më se nuk ka lezet. Por asaj hapen fjalë në qytet. Nga autoritetet nuk kërkoj asgjë sepse thelbi isha unë pastaj pjesa tjetër që kishin hyrë në konflikt Milek Kovaçi kishte hyrë. Kërkoj që të lehtësohet situata për vëllain tim”, tregon 14-vjeçarja.

Më shumë
spot_img
spot_img