Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Piu 1.5 litra coca-cola brenda pak minutash, ndërron jetë 22-vjeçari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 22-vjeçar në Kinë ndërroi jetë pas piu 1.5 litër Coca Cola brenda 10 minutave.

Mjekët thonë se konsumimi i shpejtë i pijes e çoi në një grumbullim të gazit në trupin e tij, duke e ulur oksigjenin, ç’ka i shkaktoi vdekjen.

Ai shkoi në spital gjashtë orë pas konsumimit të pijeve të gazuara, duke u ankuar për dhimbje të forta dhe fryrje të stomakut.

Testet e kryera mbi 22-vjeçarin kur ai u vizitua për herë të parë nga mjekët, treguan disa shenja shqetësuese.

I riu i cili nuk mendohej se kishte ndonjë problem shëndetësor, kishte një rritje të rrahjeve të zemrës, presion të ulët të gjakut, si dhe probleme në frymëmarrje.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img