Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Pistoletë e snajper në Liqenin e Thatë, si e zbuloi policia garazhin me arsenal armësh

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga operacionet e kryera në Tiranë, ku janë zbuluar dy ambinete me arsenal armësh.

Një arsenal armësh u gjet në Liqenin e Thatë, ndërsa tjetra në zonën e Kodër Mëzezit u zbulua një arsenal armësh në një banesë private, që shpërbenin për të modifikuar armët e zjarrit.

Në lidhje me këtë aktivitet criminal poliia arrestoi Elvis Bakallin dhe Dorian Kalon. Policia ka zbuluar arsenalin tjetër të armëve pas kontrollit në telefonin e të arrestuarit Dorian Kalo. Në foto shihej garazhi ku mbaheshin armët që u gjetën te Liqeni i Thatë.

Fotoja ne celularin e Dorian Kalos zbuloi 27-vjeçarin Eno Papa, pasi në foto ishte garazhi i marrë me qira nga ky i fundit

Më shumë