Pirlo, ylli i futbollit Italian, bëhet një “panine” në New York

Publikuar tek: sport, më 11:43 20-08-2015 Pirlo, ylli i futbollit Italian, bëhet një “panine” në New York Paninja qe eshte krijuar per nder te futbollistit italian

Pirlo bëhet një panine. Restoranti i famshëm njujorkez nr.7 në Ace Hotel, i ka dedikuar një recetë yllit të ri të Stadiumit Yankee. Paninja, e cila është quajtur “The Prilo”, u realizua me sallam gjenovez, mozzarella, patate dhe kërkon të celebrojë yllin e ri të New York City FC. 

Nën çmimin, 12.75 dollarë mund të shijohet kjo recetë enigmatike që ka brenda edhe të emblat. Pasi ka pasur sukses në Itali dhe në vende të tjera, Pirlo tashmë është kthyer në një idhull edhe përtej oqeanit, raporton la Reppubblica. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098640918731689
array(1) { ["section"]=> string(65) "pirlo-ylli-i-futbollit-italian-behet-nje-panine-ne-new-york-18778" }