Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pipero jep lajmin e mirë dhe bën apel: Asnjë pacient i intubuar në spitalin Covid 1, Komiteti të rishikojë masat kufizuese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeku Pëllumb Pipero ka thënë ditën e sotme se është ulur numri i të shtruarve në spitalin Covid 1, krahasuar me muajt e mëparshëm, ku po marrin trajtim 33 pacientë.

Ai u shpreh për “Klan News” se në këtë spital fatmirësisht nuk ka asnjë pacient të intubuar, ndërsa apeloi për lirimin e masave kufizuese.

“Situata është mjaft e qetë, incidenca ditore e rasteve të reja të infektuara është mjaft i ulët, numri është i ulët, numri i të shëruarve është mjaft i madh. Raporti është të infektuar dhe të shëruar 1 me 20 ose me 30. Numri i të shtruarve në spital, prej ditësh neve kemi 1 ose asnjë rast në ditë. Në Covid 1 kemi të shtruar rreth 33 pacientë, nuk kemi të intubuar.

Jemi në kohën e duhur për të rishikuar masat, Komiteti i Ekspertëve besoj se e ka në konsideratë numrin e rasteve të infektuara në ditë, numrin e rasteve të shëruara, numrin e rasteve që vaksinohen çdo ditë, mundësinë e ekspozimit që është shumë e ulët, që kështu në këtë aspekt mendoj që ka ardhur koha se disa nga masat mbrojtëse duhet të rishikohen”, është shprehur mjeku infeksionist”, u shpreh mjeku Pëllumb Pipero.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img