Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Pinguinët e vegjël tërheqin mijëra vizitorë në kopshtin zoologjik (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra vizitorë shkojnë çdo ditë në një nga kopshtet zoologjike më të vjetra të Indisë për të shijuar veprimet e tre pinguinëve të vegjël.

Pinguinët, dy meshkuj dhe një femër, kanë lindur përgjatë muajit prill dhe gusht të këtij viti në Veermata Jijabai Bhosale Udyan, quajtur gjithashtu kopshti zoologjik Byculla – në qytetin e Mumbait.

Por kopshti zoologjik njoftoi zyrtarisht lindjen e tre pinguinëve vetëm javën e kaluar, kur festoi 160 vjetorin e krijimit.

Tashmë kopshti zoologjik “Byculla”,ka 12 pinguinë Humboldt, që zakonisht gjenden rreth zonave bregdetare në Peru dhe Kili.

Më shumë
spot_img
spot_img