Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Pilotonte për 20 vite pa patentë, ja si u zbulua (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një burrë 48-vjeçar nga Afrika e Jugut ishte pilot për 20 vite pa pasur patentë dhe lejen e nevojshme.

 

Sipas informacioneve piloti, kishte eksperiencë pilotimi por ku i është kërkuar patenta ai ka dhënë një fallco e cila u pranua nga kompania e avioneve pa kontroll.

48-vjeçari dha dorrëheqjen nga puna dhe tani i kërkohet nga kompania të kthejë 50% të rrogave që ai ka marrë gjatë gjithë këtyre viteve. Kompania nga ana tjetër do duhet të paguajë një gjobë prej 177.878 euro për lejimin e pilotimit të avionëve nga një pilot pa lëje.

Zbulimi u bë kur pilotit i është dashur të bëjë një manovër të vështirë por ai nuk mundej pasi nuk kishte këtë informacionet dhe profesionalizmin e duhur.

 

Më shumë


spot_img

spot_img