Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Piktorit të njohur ‘i përplaset në fytyrë’ dera e Galerisë Kombëtare të Arteve, refuzojnë që t’i organizojnë ekspozitën (DOKUMENTI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fd36e722c325020cdc6297e5624b522

Galeria Kombëtare e Arteve nuk e ka lejuar piktorin Helidon Haliti, që të bëjë ekspozitën e tij në këtë galeri.

Në përgjigjen e saj zyrtare, Galeria Kombëtare e Arteve dhe Bordi i saj Artistik ka thënë se tashmë e ka aprovuar kalendarin artistik për vitin 2021 dhe të gjitha hapësirat e saj ekspozuese do të organizojë ekspozitat e planifikuara në kuadër të Këtij Kalendari.

Sipas tyre, për shkak të këtij planifikimi, e kanë të pamundur që të organizojnë ekspozitën e artistit Helidon Haliti gjatë vitit 2021.

Shkresën e ka firmosur drejtori Erzen Shkololli. Piktori Helidon Haliti ka reaguar duke ironizuar këtë përgjigje, duke u shprehur: “Nje lajm i mrekullueshem…… GKK…. Sorry GKA…”.

helidon.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img