Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

“Piktori dështak hakmarrës u anullon koncertin Aleksandër Gjokës dhe Endri e Stefi Prifti”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Piktori dështak hakmarrës u anullon koncertin Aleksandër Gjokës dhe Endri e Stefi Prifti”,-kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha i cili akuzon Ramën se për shkak të hakmarrjes primitive ka anuluar koncertin e këngëtarëve siç pati bërë i ati vite më parë.

 Berisha u bën thirrje të gjithë artistëve që të reagojnë ndaj “këtij atentati të rëndë ndaj veprimtarisë së tyre krijuese”.

Reagimi i Sali Berishës:

Te dashur miq, ne nje akt hakmarrje primitive piktori deshtak u anullon koncertin e programuar kengetareve te mirenjohur Aleksander Gjoka dhe Endri e Stefi Prifti. Pas anullimit ne vitin 1972 te festivalit te 11-te te kenges ne RTSH nga eterit e Rames, ky eshte rasti i dyte ne historine e shtetit shqiptar qe nje koncert anullohet per motive politike.

Njelloj si ne vitin 1972 shkaku i ketij vendimi ekstrem, pra i censures, i bllokimit ishte politik, pra ishte permbajtja e kengeve te koncertit te cilat terbonin Ramen. Per te realizuar kete akt te pashembullt Rama u sherbye nga kushurira e tij famezeze, Vjero ne krye te tatimeve!

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt te shemtuar dhe iu beje thirrje artisteve, kengetareve te vendit te reagojne ndaj ketij atentati te rende ndaj veprimtarise se tyre krijuese! sb

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img