Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Pikëpyetjet për pasurinë dhe profesionalizmin i “djegin” karrierën prokurores Daniela Sulaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, është shkarkuar sot nga detyra nga vettingu. Trupa e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), e shpalli sot vendimin për sulajn, ndërsa më herët kishte ngritur pikëpyetje mbi pasurinë dhe profesionalizmin.

Komisioni i Pavarur i Kaualifikimit e vlerësoi pozitivisht subjektin për sa i përket pastërtisë së figurës.

Rivlerësimi i inspektores së ILD-së po kryhet nga trupi gjykues i KPK-së i kryesuar nga Roland Ilia, me relatore Pamela Qirkon dhe anëtare Etleda Çiftjan. Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ishte i pranishëm Tomçi Petkoviç.

Sulaj e ka filluar karrierën në vitin 2004 si prokurore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë. Në vitin 2008 ajo është transferuar në Prokurorinë e Tiranës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img