Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Pfizer pritet të kërkojë miratimin e vaksinës anti-Covid tek fëmijët e moshës 6 muaj deri në 5 vjeç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pfizer dhe BioNTech  pritet që të aplikojë për aprovimin e Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Drogave, për përdorimin e vaksinës së tyre tek fëmijët 6 muajsh deri në 5 vjeç.

Ky lajm është bërë me dije nga vetë kryetari i financave të kompanisë Frank D’Amelio. Sipasm ediave të huaja mësohet se Pfizer më herët ka lajmëruar kërkesën e aprovimit të vaksinimit tek fëmijët e moshave nga 5 deri në 11 vjeç.

Kërkesa për miratimin e vaksinimit të grupit tjetër, nga 6 muaj deri në 5 vjeç, do të bëhet menjëherë pas aplikimit për grupimin e parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img