Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Peza sulmon ashpër Metën: Po krijon një Republikë paralele proruse

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari për mediat në Partinë Socialiste Alfred Peza ka sulmuar ashpër kreun e shtetit Ilir Meta.

albsig

I ftuar në emisionin “Open” Peza e ka akuzuar Metën se ka shkuar në Bosnje duke shkelur bojkotin e Tiranës dhe Prishtinës dhe duke vendosur qëndrimin e tij prorus, pasi i jep mbështetje aleatit më të ngushtë të Putinit në Ballkan, Milorad Dodikut.

Në krye të shtetit në Bosnje-Hercegovinë ndodhet Milorad Dodik. Ai është përfaqësues i serbëve boshnjak nga Republika Srpska, njëra nga dy entitetet e Bosnje-Hercegovinës dhe sipas rrotacionit president i presidencës trevetëshe të vendit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img