Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Petro Koçi “gjen” fajtorin për rezultatin e PS në Fier: Administrata ia futi gjumit, drejtorët vendorë e qendrorë na e kanë sjellë në majë të hundës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Fier paralajmërohet “tërmet” në administratën shtetërore dhe lokale të qytetit pas zgjedhjeve të 25 prillit dhe rezultatit larg të pritshmes për Partinë Socialiste.

Petro Koçi, I deleguar në këtë qark për të mbuluar zgjedhjet, në një analizë të gjatë në rrjetet sociale thotë se Basha duhet të falenderojë administratën e Fierit, e cila, si rrallëherë, më së shumti demotivoi socialistët për të shkuar në kutitë e votimit për të mbështetur PS.

Jo vetëm kaq, por Koçi thotë se një pjesë e administratës “ia futi gjumit në fushatë”, ndërsa një pjesë tjetër, u kthye në kosto për PS për shkak të arrogancës dhe korrupsionit në shërbimin për qytetarët.

Në fokusin e tij është administrata lokale e bashkisë, por edhe ajo që varet nga drejtoritë qendrore të Tiranës.

Postimi i Petro Koçit

Administrata.

E verteta eshte se PS nuk mori rezultat maksimal ne zgjedhje pikerisht per shkak te administrates. Jo vetem qe shume te zgjedhur ne PS qe jane pjese e administrates ja futen gjumit ne fushate, por nje pjese e rendesishme e administrates u kthye ne kosto elektorale per PS. Me pertacine, kapadaillekun dhe pse jo korrupsionin ne dhenien e sherbimeve per qytetaret. Keta, Basha duhet ti falenderoje per demotivimin e nje pjese te votuesve per te mbeshtetur PS. Shume votues kur votojne nuk kane parasysh Ramen apo Bashen, por administratore te puneve vendore, drejtore apo nepunes qe  ua kane sjelje ne maje te hundes.

Prandaj Basha duhet tu jete mirenjohes te pandershmeve te administrates.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img