Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Petro Koçi flet për “sherrin” Braçe-Balla: Propozimet e Erionit janë gjithmonë pozitive

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi, ka komentuar mbrëmjen e sotme përplasjen Braçe-Balla, në lidhje me buxhetin për bujqësinë.

Ai u shpreh në një intervistë në “Euronews Albania” se mes dy deputetëve nuk ka ndodhur ndonjë sherr, por vetëm një prononcim, në të cilin Braçe mbron propozimin e tij për fermerët.

Sipas Koçit do të ishte mirë që çështja të zgjidhej brenda grupit pa u çuar në seancë.

“Nuk ka ndodhur ndonjë sherr, ka pasur një prononcim që Erioni gjykon se i ashtuquajturi refuzim ka ardhur nga Balla. Në fakt propozimi i Braçes nuk ishte ndonjë përplasje me formatin e buxhetit të propozuar nga qeveria.

Mendoj që çështja nuk duhej çuar deri në seancë, dukej zgjidhur brenda grupit. Brace s’e ka lënë mandatin. Gjykoj se një pjesë e propozimeve që bën Braçe janë pozitive dhe bën një përpjekje për të zgjidhur më mirë disa problematika në zonat rurale”,  u shpreh Koçi.

Më shumë


spot_img

spot_img