Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Petrit Vasili thirrje SPAK-ut: Të arrestohet Edi Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i bën thirrje Prokurorisë Speciale të kërkojë arrestimin e kryeministrit Edi Rama, pas bërjes publike të databazës me mbi 900 mijë të dhëna personale.

Vasili thotë se dalja në publik e kartave të identitetit vënë në rrezik bizneset dhe jetën private të shqiptarëve.

“Edi Rama është përgjegjës”, shkruan Vasili.

Reagimi i plotë:

SPAK-u te arrestoje Edi Ramen!

Edi Rama si Kryeminister ka hedhur ne ere sigurine personale te qytetareve dhe sigurine kombetare te vendit.

Kartat e identitetit te mijra shqiptareve jane tashme ne duart e krimit te organizuar, i cili mund te beje ç’te doje dhe te vere ne rrezik te madh cdo individ.

Bisneset jane ne rrezik te madh sepse nenshkrimi elektronik i tyre dhe gjithshka tjeter eshte totalisht e ekspozuar ndaj çdo manipulimi dhe grabitje.

Jeta private dhe familja e cdo individi eshte ekspozuar poshtersisht duke krijuar destabilizim shume te rende shoqeror dhe familjar.

Krimit kibernetik i jane hapur “autostrada” per te ushtruar veprimtarine e tij.

Veprimtarise antishteterore kunder Shqiperise i jane krijuar hapesira pa fund.

Terrorizmit nderkombetar i jane krijuar mundesi te ushtroje veprimtari kunder Shqiperise.

Prokuroret dhe Gjyqtaret jane nen shantazh duke shperdoruar te dhenat e tyre personale.

Edi Rama eshte pergjegjesi kryesor dhe perdoruesi kriminal i te dhenave personale te mijra shqiptareve dhe per pasoje shkaterrimin e sigurise individuale dhe personale te qi dra mijra shqiptareve.

Çfare pret më SPAK- u?

Çfare pret mē SPAK-u?

Çfare pret më SPAK-u?

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img