Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Petrit Vasili reagon pas shkarkimit të Metës: Pupacët gjithsesi nuk na zhgënjyen, i hodhën votat sipas tagjisë së Edi Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë ka shkarkuar presidentin Ilir Meta.

Ai me ironi shkruan se Kuvendi nuk e ka zhgënjyer dhe se u votua sipas “tagjië së Edi RAMËS”.

Ndër të tjera Vasili thotë se ndjen keqardhe për deputetët që u maron mandati dhe që nuk do të jenë më në Kuvend, të cilët i quan “pupacë”.

“Pupacët gjithsesi nuk na zhgenjyen, i hodhen votat sipas tagjise se Edi Rames.

Keqardhje e madhe, qe nje pjese te madhe te pupaceve nje perdorimsh nuk do ti shohim më.

Pupacet i moren peshqeshet e beharit dhe jane bajagi te kenaqur, ndersa shqiptaret do vazhdojne te marrin ushqime me fletoret e sevapit.

Pupacet i mbushen nja tre ore TV-te dhe ja hoqen pak ore hallin Edi Rames, po neser qe pupacet s’jane më dhe dite e muaj te gjate e presin…. ai do ta kete pisk vertet!” shkruan Vasili në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img