Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Petrit Vasili i del në mbrojtje Bashës: Çdo kërkesë për dorëheqjen ndihmon Ramën, kushdo që bën lojën e Satrapit është i shitur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ka dalë në mbrojtje kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shprehet se çdo kërkesë për dorëheqjen e Bashës apo analizë e nxituar ndihmon Ramën të fshehë krimet zgjedhore dhe legjitimojë manipulimet e bëra.

Vasili thotë se detyra e opozitarëve është që të përqëndrohen te rinumërimi dhe sipas tij kushdo që bën lojën e “satrapit” është i shitur.

“Zgjedhjet vazhdojne dhe opozita ka detyre te mbroje vullnetin e sovranit deri ne rinumerimin e votes se fundit. Cdo kerkese per doreheqje apo analize e nxituar ndihmon Satrapin e zgjedhjeve te fshehe krimet zgjedhore dhe legjitimoje manipulimet e bera.

Ndaj detyra e tere opozitareve te perqendrohemi te rinumerimi dhe transpareca e cdo vote. Ndryshe kushdo qe ben lojen e Satrapit te zgjedhjeve te lira dhe eshte i shitur te ai,” shkruan Vasili në postimin e tij.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img