Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Petrit Vasili: Do konsultohem me Metën për LSI edhe kur ai të jetë president

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Petrit Vasili deklaron se edhe kur të fillojë nga puna si president I republikës do konsultohet dhe do këshillohet me Ilir Metën për LSI.

Kryetari aktual I kësaj force, i ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku deklaroi se nuk e ndalon kush që të bisedojë me Metën për çdo çështje që ai mendon se duhet të diskutojë. “Nuk është as shkelje ligjore e as nuk më ndalon kush të flas, këshillohem dhe diskutoj me presidentin e republikës për çështje që unë I mendoj, aq më tepër kur presidenti quhet Ilir Meta”, deklaroi Vasili. Lidhur me qeverisjen në 4 vjet ai renditit disa arritje, por kritikoi fort “Rilidjen urbane” si një investim pa ndonjë vlerë të madhe. “Unë jam që paratë të investohen në një drejtim të caktuar dhe të kanalizohen në prioritete të tilla si turizmi, infrastrukurë dhe bujqësia dhe jo për sheshe”, tha Vasili. I pyetur nga gazetari Qafoku si e komention faktin që tashmë kemi një qeveri në të cilën janë pjesë edhe PS, edhe PD, edhe LSI, PDIU, etj  Vasili përdori ironinë duke thënë: Nuk pata fatin që të jem pjesë e kësaj qeverie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img