Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Peter Zingraf në zyrën e Bashës, Ambasada tregon për çfarë kanë biseduar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Diplomati gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, është takuar sot me kreun e PD Lulzim Basha. Ambasada në Tiranë tregon se çfarë kanë diskutuar Basha e Zingraf.

“Ambasadori Zingraf u takua sot me Kryetarin e Partisë Demokratike dhe drejtuesin e opozitës Lulzim Basha në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.

Temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen”, shkruan Ambasada.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img