Hapësire reklamuese

Aktualitet

Pësoi defekt në motor afër grykëderdhjes së Semanit, veliera me flamur ukrainas jep alarmin SOS, shpëtohen personat në bord

Shkruar nga Newsbomb
Pësoi defekt në motor afër grykëderdhjes së Semanit,

Një mjet lundrues me flamur Ukrainas ka pësuar defekt ditën e sotme pranë grykëderdhjes së Semanit dhe ka rrezikuar jetën e personave në bord.

Veliera me emrin 'MON REVE' ka dhënë alarmin sos dhe menjëherë kanë ndërhyrë efektivët e anijes P-112 duke shpëtuar në kohë mjetin nga përmbytja. Përsonat e shpëtuar ndodhen në gjendje të mirë shendetesore.

Njoftimi i plotë:

Operacioni SAR finalizohet me sukses nga Roja Bregdetare .

Anijës së Rojes Bregdetare P-112 'Skëndërbeu' ju dha situatë për një mjet që kishte pësuar avari.

Pas marrjes së informacionit nga Qendra e Kërkim Shpëtimit anija e gatshme P-112 u nis për dhënie ndihmë të një mjeti lundrues tip Veliere me emër 'MON REVE' me flamur Ukrainas, e cila kishte pësuar difekt në motorra dhe po rrezikohej jeta e personave në bord, mjeti ndodhej 2nm larg grykëderdhjes së Semanit.

Falë ndërhyrjes në kohë te efektivit të anijes P-112 mjeti arriti të shpëtohet dhe vijoj rimorkimi drejt portit të Vlorës.

Operacioni SAR u finalizua me sukses nga anija e Rojes Bregdetare .

Përsonat e shpëtuar ndodhen në gjendje të mirë shendetesore.

Numri Blu i emergjencës i QNOD-së në shërbim 24 orë është Nr. #125.

Shpëjtësia e dhënies së informacionit në kërkim të ndihmës ka rol të rëndësishëm në parandalimin e fatkeqësive.

Forca Detare / Roja Bregdetare janë gjithnjë në gatishmëri për të siguruar sigurinë lundrimore dhe zbatimin e ligjshmërisë detare.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese