Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

‘Peshku i parë i madh në rrjetën e drejtësisë’, dënohet me 4 vite burg ish-kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

12f925612a3639140cbf44c98b980f3b

Ish-kryebashkiaku demokrat i Lezhës Fran Frrokaj dënohet me 4 vite burg për “Shpërdorim detyre” nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Mësohet se gjithashtu, me 1 vit burg është dënuar dhe nënkryetari i Bashkisë Enver Hafizi.

Ish-kryebashkiaku dhe 18 persona të tjerë akuzoheshin nga Prokuroria e Posaçme për tjetërim pronash në zonën e Ranës së Hedhun në Lezhë.

Të dënuar janë:
1- Ish-kryebashkiaku Fran Frrokaj, 4 vite
2- Ish-Kryetari i Qarkut Gjok Ndoka, 4 vite burg
3- Specialisti i Hipotekës Armando Jaka, 3 vite
4- Bledar Cara, 1 vit
5- Frrok Frroku, 2 vite
6- Lek Frroku, 2 vite
7- N/kryetari Bashkisë Enver Hafizi, 1 vit
8- Ish-drejtori i Hipotekës Artan Djala, 2 vite
9- Juxhina Mema, 3 vite
10- Ardenis Haxhia, 1.6 vite

Vijon…

Lexo edhe: ‘Rana e Hedhun’ i ‘hëngri kokën’ Fran FRROKAJT

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img